niedziela, 18 stycznia 2015

Grafika, wcale nie taka straszna

Jeszcze pół roku temu, zwątpiłabym w myśl że będę robić coś związanego z grafiką komputerową. Robienie nawet prostych grafik to była dla mnie czarna magia, tak samo jak obsługa Gimpa. Zaczęłam powolutku przekonywać się do tego programu, kiedy potrzebowałam usunąć z tła kilku zdjęć niepotrzebne elementy (wystający nad głową Soni kawałek szelek, szary słup latarni który nie wiadomo jakim cudem przegapiłam, smycze na portretach schroniskowych psiaków), dostałam wtedy cenne rady od znajomej, ona też pomogła mi rozwikłać zagadkę robienia przezroczystego tła :). Potem Paula, która zarządza naszym schroniskowym wolontariatem wkręciła mnie we współpracę z Lubelską Strażą Ochrony Zwierząt. Potrzebowali osoby która zajmie się robieniem plakatów na stronę fundacji. Na początku nie zareagowałam specjalnie entuzjastycznie, bo wiedziałam że nie najlepiej mi wychodzą takie rzeczy, ale no... zgodziłam się spróbować. Na początku zostałam poproszona o zrobienie plakatu reklamującego zbiórkę darów dla schroniska w Krzesimowie. Dużo się namęczyłam, naczytałam różnych poradników w internecie i powstał prosty plakacik, będący sklejką dwóch moich zdjęć z wklejonym tekstem i logo LSOZ'u i schroniska:Kolejne były plakaty reklamujące psiaki do adopcji będące pod opieką Straży. Z każdym kolejnym szło mi coraz lepiej, łatwiej, szybciej, coraz naturalniej obsługiwało mi się Gimpa. Mam wrażenie też, że każdy kolejny plakat był coraz bardziej estetyczny i chyba ogólnie ładniejszy ;).

W międzyczasie powstał plakat ostrzegający przed fajerwerkami:


i nagłówek na mój drugi blog:
Zrobiłam też plakat reklamujący zbiórkę którą organizują wolontariuszki naszego schroniska:


Teraz robię plakaciki z metamorfozami zwierzaków i zachętą do przekazania 1% podatku na rzecz Lubelskiej Straży:
Ogólnie te moje grafiki to nic zaawansowanego, ale kilka miesięcy temu to było dla mnie coś wow :).
Zachęcam do obserwowania strony LSOZ'u na facebooku, co jakiś czas pojawiają się tam moje skromne dzieła ;). 

6 komentarzy:

 1. Świetne są :D. Dla mnie gimp to nadal czarna magia :P.

  OdpowiedzUsuń
 2. Naprawdę przepiękne obróbki!
  Plakaty są genialne!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale efekty wyszły świetne jak na tak mało doświadczenie w grafice ! Naprawdę podziwiam za wytrwałość. Ja mniej więcej wiem co z czym się tam niby robi, ale za bardzo mnie to jakoś.....irytuje? Ale tobie jak najbardziej gratuluję i życzę powodzenia i efektów w dalszej pracy!

  OdpowiedzUsuń
 4. Jaw gimpie nadla się zgłębiam i trochę trudno jest mi się przekonać, ale przetrwam!
  Widać, że profesjonalne plakaty :) mi akurat najbardizej przypadł do gustu plakat reklamujący Butka:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gimp nie taki straszny jak go malują :D
   Osobiście wolę Gimpa sto razy bardziej niż photoshop- tam to jest istna katorga.

   Usuń
  2. Od kilku osób słyszałam, że photoshop uważają za prostszy w obsłudze, czyli pewnie są na podobnym poziomie. Mi się w gimpie podoba to, ze daje na prawdę duże możliwości mimo tego że jest darmowy.

   Usuń