poniedziałek, 6 stycznia 2014

Motywacja, nagrody, sesje...

zdjęcie zrobione na 7 grudnia 2013, po pierwszych
opadach śniegu 
Od początku planowałam, że nie będę tutaj tylko wstawiać zdjęć, ale publikować też notki pisane ;).

----------

Zauważyłam, że oglądanie cudzych prac bardzo mnie motywuje do fotografowania. Z niecierpliwością czekam na śnieg, aby wybrać się na sesję w zimowej scenerii. Jako cel postawiłam sobie jeszcze zdjęcia na szronie. Mgłę już zaliczyłam, teraz pora na szron. Muszę tylko trafić na odpowiednią aurę w odpowiedni dzień (czyli weekend) i wyjść na poranny spacer z aparatem.

----------

Trafiłam ostatnio na stronę czeskiego fotografa Ondra Uhlir który robi niesamowite zdjęcia zwierząt. Zachęcam do przejrzenia jego strony - http://www.ondra-uhlir.cz/. Podejrzewam, że mało kto z was zna czeski (tak jak ja z resztą :P), a tekst z tłumacza google nie jest zbyt przyjemny do czytania, ale można pooglądać zdjęcia które mają magiczny klimat (jak np. to - KLIK)

----------

Niesamowite, że moje świąteczne zdjęcia (wcześniej publikowane na blogu: Mikołaj i z napisami "Merry Christmas") okazały się aż tak dobre. Nie spodziewałam się, ze innym tak bardzo one się podobają. O co chodzi? Wysłałam je na kilka konkursów i w wielu zostałam nagrodzona. Między innymi otrzymałam jedną z trzech głównych nagród w świątecznym konkursie fotograficznym na fanpage marki Husse na facebooku, czwarte miejsce w konkursie na fanpage Zoe (czyli zdjęcie które najbardziej podobało się Zoe, nie to z największą ilością 'lajków'), drugie miejsce w mikołajkowym konkursie u Modnej Kozy. Nigdy wcześniej nie udało mi się wygrać w tylu konkursach.


----------

W tym roku chcę jak najwięcej ćwiczyć, aby zdobyć jak największe doświadczenie w fotografii. Oprócz robienia zdjęć mojej ukochanej modelce - Soni, chcę też bardziej przykładać się do fotografowania schroniskowych psiaków i robić sesje innym psom. Dlatego właśnie poszukuje modeli z województwa lubelskiego na darmowe sesje. Najlepiej jeśli moglibyśmy spotkać się w okolicach Lubartowa/Firleja, lub przy okazji zawodów, wystaw i seminariów na których będę, ponieważ mam ograniczone możliwości dojazdów. W tym roku planuję być na seminarium obedience z Magdą Łęczycką, KWPR w Lublinie i finale DCDC w Warszawie (tego jeszcze nie jestem pewna), więcej TUTAJ. Jeśli ktoś jest chętny to zapraszam do kontaktu na mój mail - adzia240@gmail.com, ewentualnie możecie pisać w komentarzach ;).


9 komentarzy:

 1. Mnie też oglądanie innych prac motywuje :). Z Chęcią wpadnę na stronę tego fotografa, jestem ciekawa :) Wcale nie powinniście się dziwić że osiągnęłyście tyle, przecież robisz świetne zdjęcia, a Sonia jest piękną modelką! Mam nadzieje że ćwiczenia w tej dziedzinie wyjdą wam na dobre. Pozdrawiamy :). Życzymy sukcesów ^^

  OdpowiedzUsuń
 2. Śliczna fotki.:D A blog świetny. Sonia jak zawsze - pozująco. ;) Zapraszamy do nas!

  Pozdrawiamy!

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeśli bd w pobliżu to wpadamy na sesję nie ma co ! :DD
  A semi w jakim mieście i kiedy ? :>

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W Lublinie 26-27 kwietnia.

   Usuń
  2. ...ale my będziemy tylko w niedzielę ;)

   Usuń
 4. Super! Gratulacje z zajęcia takich dobrych miejsc w konkursach :))) Szkoda, że do Was tak daleko ;<

  OdpowiedzUsuń
 5. Na sesje chętnie bym wpadła ,ale mam do Ciebie prawie całą szerokość Polski do przejechania :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie ja mam taki problem, że w mojej okolicy jest mało psiarzy. Do najbliższego klubu agility/obi mam 40 km, a większość znanych mi z internetu psiarzy mieszka daleko :P.

   Usuń
  2. Znam ten ból. Mam taki sam problem jak ty.

   Usuń